Ana Tatalovič peta na MEP

Avtor: STA
Datum: 08. 09. 2006

Tallinn - Slovenska judoistka Ana Tatalovič (do 57 kg) je na mladinskem evropskem prvenstvu v Tallinnu osvojila peto mesto. Tatalovičeva je v prvem kolu premagala Izraelko Gerbi, v drugem krogu ji je nasproti nekoliko presenetljivo stala Hrvatica Rebernjak, ki jo je Slovenka premagala po zlati točki.

V polfinalu je Tatalovičevo čakala prva favoritinja Nizozemka Diemeer. Slovenska judoistka možnosti proti Nizozemki ni imela, borbo za tretje mesto proti Madžarki Hegeduš pa je izgubila in tako osvojila peto mesto.

Druga slovenska predstavnica prvi dan prvenstva Anja Pečnak (do 52 kg) je prvo borbo izgubila proti Britanki Renicks, potem ko je celo borbo vodila in naredila nekaj napak v zadnjih trenutkih ter tako ostala brez uvrstitve.

V Tallinnu v prihodnjih dneh nastopajo še Tina Razinger (do 63 kg), Lea Murko (do 78 kg), Aljaž Sedej (do 81 kg) in Mitja Jenuš (nad 100 kg).